Yüksek Standartta Ortopedik Uygulamalar
Artroskobik cerrahiler; İstanbul Ortopedi Grubu tarafından profesyonel sporculardan ev hanımlarına kadar geniş bir yelpazede diz- omuz- ayak bileği artroskobileri bağ - kıkırdak - menisküs - tendon operasyonları, kıkırdak nakilleri , ayrıca kadavradan menisküs - bağ - kıkırdak nakilleri gibi ultra modern cerrahi teknikler de başarı ile uygulanmaktadır. İstanbul Ortopedi Grubu Ön çapraz bağ operasyonları, tekrarlayan omuz çıkıkları, omuz tendon yırtıkları gibi nadir yapılan artroskobik cerrahilerde yüksek deneyime sahiptir.

Protez cerrahisi; Omuz -kalça ve diz protezleri (eklemin yapay parçalarla değiştirilmesi) İstanbul Cerrahi Hastanesi'nin en ileri dünya standartlarına sahip "laminar air flow" lu ameliyathanelerinde, dünyanın en yüksek standartlarında en son geliştirilmiş protezler kullanılarak, uluslararası standartlarda eğitime sahip deneyimli ortopedistlerce yapılmaktadır.

Omurga cerrahisi; Omurganın temel mekanik problemleri, omurganın skolyoz, kifoz gibi normal dışı eğrilikleri, omurganın kırık ve çıkıkları, doğumsal anomalileri vertebra cerrahları tarafından yapılmaktadır.

El cerrahisi; Replantasyon ( kopan uzuvları yerine dikilmesi), sinir-tenon sıkışmaları gibi el-elbilek sorunları Türkiye'nin bu konudaki öncü ve en deneyimli El ve Mikrocerrahi ekibi tarafından değerlendirilmekte ve çözümlenmektedir.

Ortopedik Tümör Cerrahisi; Tedavi başarısının sadece ortopedik tümör cerrahisi üzerine eğitim almış kişilerce yapılmasına bağlı olduğu Ortopedik Tümörlerde uzuv kurtarıcı operasyonlar, özel tümör protezleri başarı ile uygulanmaktadır.

Kemik uzatmaları ve kemik deformiteleri; Tedavisi çok zor, uzun zaman alan, ileri teknik, teknoloji ve deneyim gerektiren tedavi yöntemleridir. İstanbul Ortopedi Grubunda bu konularda da çok iyi sonuçlar alınmaktır.

Travma; Çok sık karşılaşılan yaralanmalarda hızlı ve iyi sonuç ancak modern ve etkili tedavi yöntemleri ile mümkündür.
  Fonksiyonel immobilizasyon mantığı: Ameliyat gerektirmeyen durumlarda klasik sert ve uzun alçılama mantığı yerine daha kısa, yarı sert, erken yük vermeye ve adele fonksiyonuna izin veren yeni bir alçılama tekniğidir. Burada kullanılan alçılar kaşıntı, allerji yapmamakta, kolayca banyo hatta deniz-havuza girme olanağı da tanımaktadır.

  Kemik stimulatörleri: Özellikle stress kırıkları, küçük kemik kırıklarında ultrasonik dalga ile kemik iyileşmezamanını % 50 lere kadar kısaltmaktadır.

  Kapalı intramedüller çivileme teknikleri: Bacak ve kollardaki uzun kemiklerin kırıklarının (basit-parçalı), kalça kırıklarının büyük bölümünde uygulanan, kırık hattının açılmadan, 2-3 cm lik kesilerden yapılan ve kırık iyileşme süresini kısaltan tekniklerdir.

  Artroskopik yardımla yapılan küçük müdahaleli operasyonlar: Eklem içi kırıkların bir kısmında eklemin açılmadan eklem dışından kırıkların tesbitini sağlayan, bu sayede ameliyat sonrası oluşabilicek eklem sertliği olasılığını azaltan, fizyoterapi ve tam fonksiyona ulaşma zamanını kısaltan tekniklerdir

  Protez cerrahisi; Yaşlıların kalça ve omuz kırık çeşitlerinden daha büyük kısmına uygulama şansı veren yeni protez dizaynları ile ameliyatın ertesi günü yürüme şansı veren uygulamalardır.

  Radikal büyük cerrahiler: Gelişen tesbit materyalleri ve cerrahi teknikler, leğen kemiği(pelvis) büyük kırıkları, büyük eklemlerdeki parçalı kırıklar gibi geçmişte tedavi olanağı sınırlı olan durumlarda şaşırtıcı iyi sonuçlar alınması olanağı getirmiştir.

  Plastik ve rekonstrif işlemler; Replantasyon ( kopan uzuvları yerine dikilmesi), sinir-tenon sıkışmaları gibi el-elbilek sorunları Türkiye'nin bu konudaki öncü ve en deneyimli El ve Mikrocerrahi ekibi tarafından değerlendirilmekte ve çözümlenmektedir.
copyright 2014 © İstanbul Ortopedi Grubu
İstanbul Ortopedi Grubu | Önemli Bilgiler | Operasyon Videoları | Şikayetiniz Nedir? | Randevu & İletişim | Site Haritası